Kravata alebo motýlik?

Dilema či si vziať kravatu alebo motýlika určite potrápila už nejedného pána.

 

Pravdou ale je, že existuje len niekoľko špecifických situácií, kedy je vhodné mať na sebe len kravatu alebo len motýlika.

 

Kravata je vhodná nielen na každodenné nosenie, ale aj na formálne alebo poloformálne udalosti. Je vhodnejšia aj pri business casual štýle a dôležité je, aby ladila k zvyšku oblečenia. Zladiť ju môžete dokonca nielen s náprsnou vreckovkou, ale aj s ponožkami. Uzol kravaty by nemal byť užší ako šírka samotnej kravaty a spôsob viazania si môžete vybrať sami, napríklad aj podľa tohto videa

 

https://www.youtube.com/watch?v=jx21qILP3TU

 

                                                                                                                         -

 

Motýlik je jasnou voľbou pri smokingu, kedy by mal byť hladký a čierny. Na každodenné nosenie nie je čierny motýlik vhodný, keďže pôsobí príliš formálne. Biely alebo vínovočervený motýlik zase skvelo doplní frak. Pri menej formálnej alebo neformálnej udalosti môžete siahnuť po motýlikoch s rôznymi vzormi a trendy sú v posledných rokoch aj motýliky vyrobené z dreva.

 

 

Či sa už rozhodnete pre kravatu alebo motýlika, na našom e-shope nájdete široký výber oboch týchto doplnkov, v klasických a aj zaujímavých farebných prevedeniach.


Nájdete v eshope